چگونه کارت ویزیت طراحی کنیم ؛ تمام آنچه که باید بدانید!!

چگونه کارت ویزیت طراحی کنیم: سوالی که ذهن خیلی از صاحبان کسب و کارها را به خود مشغول می کند؛ طراحی کارت ویزیت از کجا شروع می شود؟ چه چیزهایی را باید از یک طراح کارت ویزیت حرفه ای بخواهیم تا در کارت ویزیت مان بگنجاند؟
طراحی کارت ویزیت به عنوان یکی از ابزارهای تجاری اصلی در کسب و کارها، وظیفه برآورده کردن چند نیاز اصلی تجارت ها را بر عهده دارد: تبلیغات کسب و کار مورد نظر، معرفی برند تجاری، فراخوان عمل و البته اطلاعات تماس. این اطلاعات با طراحی یک کارت ویزیت شیک می تواند به مخاطبان انتقال یابد. بنابراین با طراحی کارت ویزیت های خلاقانه و حرفه ای، می توان یک تابلوی تبلیغاتی جیبی را، که به راحتی قابل حمل است، در اختیار مخاطبانتان قرار دهید. همچنین می توانید جلوه ای ماندگار در ذهن دیگران ایجاد کنید و مشتری های دائمی برای خودتان بسازید.

این ها دستاوردهایی است که از چاپ و طراحی کارت ویزیت حرفه ای عائد شما می شود. لذا در این مقاله می خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که:
«چگونه کارت ویزیت طراحی کنیم؟»

راهنمای صفر تا صد طراحی کارت ویزیت شیک و زیبا
با راهنمای گام به گام طراحی کارت ویزیت حرفه ای و شیک با ما همراه باشید. در این مقاله می خوانید:

طراحی حرفه ای کارت ویزیت را استارت بزنید!

کارت ویزیت؛ یک کارت کاغذی با اندازه کوچک و چاپی است. اندازه کارت ویزیت معمولا به اندازه یک کارت اعتباری است، که حاوی جزئیات کسب و کار شما مانند نام، اطلاعات تماس و لوگوی برند است. طراحی کارت ویزیت شما یک بخش اساسی از برند شما است و باید به عنوان یک ابزار بصری در طراحی برند شما عمل کند.

در این راهنما، هر آن چه را که باید در مورد طراحی کارت ویزیت حرفه ای بدانید را به صورت گام به گام اجرا خواهیم کرد؛ تا بدانید که دقیقا چه چیزهایی را باید هنگام طراحی یک کارت ویزیت شیک رعایت کنید و یا از طراح کارت ویزیت خود بخواهید که این پارامترها را در طراحی کارت ویزیت شما رعایت کند. طراحی کارت ویزیت قبل از هر چیز باید منحصر به فرد و شخصی باشد، بنابراین در این راهنما توضیح می دهیم که چه گزینه هایی برای طراحی کارت ویزیت شیک پیش روی شما قرار دارد.

چگونه کارت ویزیت طراحی کنیم: راهنمای گام به گام طراحی کارت ویزیت حرفه ای در جلوه نما

چیزهایی که قبل از شروع نیاز است بدانید…

چه به صورت یک فریلنسر و به طور شخصی کار می کنید، و یا صاحب و موسس یک استارتاپ نوپا هستید، و یا در شرکتی مشغول به کار هستید، دانستن این نکته ضروری است که:
دو مؤلفه بسیار مهم برای طراحی کارت ویزیت حرفه ای وجود دارد که شما قبل از شروع طراحی کارت ویزیت باید آن ها را نهایی کنید. می بایست درباره شکل نهایی این دو مولفه تصمیم خود را گرفته باشید:

  1. لوگوی نهایی شده
  2. طرح رنگ برند

«طراحی و چاپ کارت ویزیت شیک شتابدهنده و برجسته کننده تبلیغات در کسب و کار شماست که طراحی حرفه ای لوگو و طرح رنگ برندتان دو موتور اصلی این شتابدهنده هستند؛ این دو موتور که خوب کار کنند، حرفه ای بودن کارت ویزیت شما را در بر دارند، و در نهایت در برندسازی به شما کمک می کنند.»

این موضوع نه تنها نقش مهمی در طراحی حرفه ای کارت ویزیت و همچنین شکل و طرح کارت ویزیت شما دارد، بلکه بخش های دیگری نظیر طرح بندی و هویت برند شما را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. این دو عامل از موارد مهم در مبحث برندسازی و دیجیتال مارکتینگ هستند، که اهمیت دادن به این عناصر از وظایف طراح کارت ویزیت حرفه ای است.

موارد گفته شده نه تنها در بحث طراحی و چاپ کارت ویزیت، بلکه در سایر بخش های کسب و کار شما اهمیت بسیار زیادی دارند. این موارد به نوعی هویت برند شما را مشخص می سازند. بنابراین باید این دیدگاه را داشته باشید که لوگو و طرح رنگ برند شما عناصر ثابتی هستند که در جای جای کسب و کار شما وجود دارند ، و نمی شود آن ها را به راحتی تغییر داد. پس قبل از هر چیز این دو عنصر را برای کارتان نهایی کنید. درباره چگونگی طراحی لوگو و طرح بندی برند ها در مطالب آینده
توضیح خواهیم داد.

ابتدا باید خودتان را به خوبی بشناسید!

یکی دیگر از مراحل اولیه ای که برای طراحی و چاپ کارت ویزیت شیک باید از جانب شما و طراح کارت ویزیت شما به آن توجه شود، که از اهمیت فراوانی نیز برخوردار است و باعث می شود که بقیه مراحل طراحی کارت ویزیت بی نقص تر اجرا شوند، این است که شما باید بدانید که هدفتان از طراحی و چاپ کارت ویزیت شیک و طرح دار چیست؟

هدفتان از برقراری ارتباط با دیگران به وسیله چاپ کارت ویزیت چیست؟ آیا شغل شما فروشندگی است و می خواهید چیزی بفروشید؟ به طور کلی چه خدماتی می خواهید ارائه بدهید که قصد تبلیغ آن را از طریق طراحی و چاپ کارت ویزیت شیک دارید؟ برند شما به عنوان یک فرد و یا صاحب یک کسب و کار چیست؟ و می خواهید که کارت ویزیت شما چه چیزی به مخاطب بگوید؟

پاسخ شما به این سوالات نباید فقط به صورت مستقیم توسط کلمات باشد، بلکه با استفاده از طرح کارت ویزیت نیز باید به مخاطبانتان القا شود و این ها چیزهایی است که شما باید درباره آن تصمیم بگیرید و از یک طراح کارت ویزیت حرفه ای بخواهید تا طرح کارت ویزیت شما را بر این اساس آماده کند.

موضوعی که در بالا ذکر شد، نیازمند بحث بسیار مفصلی است و به دلیل اهمیت بالای آن سعی می کنیم در مقاله ای دیگر به طور مفصل درباره آن صحبت کنیم. بنابراین اگر می خواهید به شکلی عمیق تر درباره این موضوع مطالعه کنید، منتظر مقاله آینده ما باشید که در آن لیست کوتاهی از سوالات مختلف که باید برای طراحی لوگو و برند تجاری خود در نظر بگیرید برای شما آماده می کنیم.

باید توجه کنید که در نظر گرفتن این موضوع و تامل کردن در رابطه با برند تجاری کسب و کارتان، مطمئنا تاثیر زیادی در آینده کسب و کارتان خواهد داشت. پاسخ به این سؤالات می تواند به شما در زمینه طراحی و چاپ کارت ویزیت شیک تر و حرفه ای تر  کمک کند. بنابراین اهمیت این موضوع را به خصوص در طراحی کارت ویزیت
حرفه ای اصلا دست کم نگیرید. پس از طی کردن مراحل بالا و پاسخ به سوالاتی که در زمینه طراحی لوگو و برند تجاری از خودتان می پرسید، حالا برای طراحی کارت ویزیت خلاقانه و حرفه ای خود آماده اید.

چگونه در 8 گام یک کارت ویزیت حرفه ای طراحی کنیم ؟

هنگامی که تصمیم خود را درباره طراحی نهایی لوگو و طرح رنگ برند تجاریتان گرفتید و پس از داشتن یک ایده خوب از اینکه می خواهید با طراحی کارت ویزیت چه مطلبی را به مخاطبانتان انتقال دهید، آماده هستید تا طراحی کارت ویزیت شیک خود را آغاز کنید. 8 مرحله ای را که در ادامه برای طراحی کارت ویزیت توضیح می دهیم را دنبال کنید تا کارت ویزیت مناسب خود را طراحی کنید.

1. شکل کارت ویزیت خود را تعیین کنید

اگر از قبل تصمیم گرفته اید که از کارت ویزیت سنتی مستطیلی شکل استفاده کنید پس این گام را نادیده بگیرید و به گام بعدی بروید. اما اگر می خواهید درباره انواع شکل کارت ویزیت که گزینه های دیگر شما هستند و می توانید از آن ها استفاده کنید بدانید، به خواندن این مرحله ادامه دهید.

هر چقدر تکنولوژی های طراحی و چاپ پیشرفته تر و مقرون به صرفه تر شدند، امکان خلاقیت و نوآوری بیشتری در طراحی و چاپ کارت ویزیت برای متخصصان و طراح کارت ویزیت به خصوص در طراحی شکل کارت ویزیت فراهم شد. یکی از این تکنولوژی ها روش die-cutting است که امکان چاپ انواع کارت ویزیت در اشکال مختلف و به طور عمده را برای طراح کارت ویزیت فراهم می کند.

خلاقیت در طراحی شکل کارت ویزیت یکی از مواردی است که می تواند جذابیت خاصی به کارت ویزیت شما و دیدگاه مخاطبانتان نسبت به کسب و کار شما ببخشد. برای مثال، در صنعت کنسروسازی می توانید از برش گوشه های کارت ویزیت برای طراحی کارت ویزیت خلاقانه در کسب و کارتان استفاده کنید. به جای
استفاده از یک کارت ویزیت سنتی مستطیلی از یک کارت ویزیت به شکل کنسرو استفاده کنید، تا علاوه بر اطلاعات روی کارت و طراحی آن، طراحی شکل کارت ویزیت تان نیز تداعی کننده و تبلیغ کننده زمینه کاری شما باشد.

استفاده از اشکال مختلف و غیرسنتی برای طراحی کارت ویزیت خلاقانه

اگر قصد دارید در طراحی کارت ویزیت شیک خود متمایز باشید، می توانید از هر شکلی استفاده کنید: طلسم به شکل حیوانات، طرح های کالایی که میفروشید ، و یا شکل اصلی کالای خودتان.

استفاده کردن یا نکردن از اشکال خلاقانه در طراحی کارت ویزیت تان بستگی به این دارد که بخواهید چه تصویری را به مخاطبتان انتقال دهید. استفاده از اشکال خاص، باعث می شود که کارت ویزیت جذاب و سرگرم کننده تری داشته باشید و راحت تر بتوانید مخاطبانتان را جذب کنید، ولی توجه داشته باشید که استفاده از این شکل کارت ویزیت های خلاقانه می تواند در کسب و کارهای رسمی تاثیر منفی بگذارد. همچنین شما باید قابلیت حمل آسان کارت ویزیت را نیز در نظر بگیرید، مثلا اینکه به راحتی در کیف پول حمل شود و شکل آن به گونه ای نباشد که نتوان آن را در جیب یا کیف پول گذاشت.

2.تعیین اندازه کارت ویزیت، گامی مهم در طراحی کارت ویزیت

تصمیم بعدی که برای طراحی و چاپ حرفه ای کارت ویزیت شیک تان باید بگیرید، تعیین اندازه کارت ویزیت است. اندازه کارت ویزیت بیشتر به استاندارد های مربوط به کشور بستگی دارد، بنابراین استفاده از استانداردها در تعیین اندازه کارت ویزیت می تواند گزینه خوبی برای شروع باشد. حتی اگر قصد دارد که نسبت به دیگران برجسته تر باشید، باید بدانید که دیگران از چه اندازه کارت ویزیت هایی استفاده می کنند تا شما بتوانید نسبت به آنان متمایز عمل کنید.

برخی از استاندارد ها در کشور های مختلف به شرح زیر است:
استاندارد اندازه کارت ویزیت در آمریکای شمالی = 88.9*50.8 میلیمتر
استاندارد اندازه کارت ویزیت در اروپا = 85*55 میلیمتر
استاندارد اندازه کارت ویزیت در اقیانوسیه = 90*55 میلیمتر

معمولا اندازه کارت ویزیت خیلی اهمیت ندارد، شما باید سه فاکتور مهم را در طراحی کارت ویزیت در نظر بگیرید:

ناحیه Bleed : قسمت بیرونی کارت ویزیت که احتمالا حذف می شود.
خط trim: خط هدف که برش کارت ها روی آن انجام می گیرد.
خط safety: هر برشی که در خارج از این خط قرار بگیرد ناشی از اشتباهات برش است. بنابراین نگذارید
بخش های مهم کارت ویزیت مثل لوگو، نوشته ها و … در بیرون این خط قرار بگیرند.
این سه بخش در تصویر زیر نمایش داده شده است.

سه فاکتور حیاتی در تعیین اندازه کارت ویزیت هنگام طراحی حرفه ای کارت ویزیت شیک

 

علیرغم این که این مناطق با توجه به نوع چاپگر متفاوت هستند، بهترین گزینه و مطمئن ترین گزینه این است که خط trim را به اندازه 3 میلی متر از کناره ها فاصله بدهیم. پس از آن، خط safety را به اندازه 3 میلی متر از خط trim تنظیم می کنیم.

3.اضافه کردن لوگو و طرح های گرافیکی به کارت ویزیت

حال نوبت به طراحی و ترسیم عناصر بصری و گرافیکی جهت طراحی و چاپ کارت ویزیت خلاقانه تان می رسد. در این گام، طراح کارت ویزیت ابتدا لوگوی شما را بر روی کارت ویزیت قرار می دهد. در این مرحله باید دقت کرد که جهت افزایش تاثیرگذاری کارت ویزیت تان، حتما لوگو به گونه ای قرار بگیرد که در مرکز توجه باشد و نسبت به باقی عناصر در کارت ویزیت لاکچری شما خودنمایی کند. باقی طراحی ها و عناصر گرافیکی باید به گونه ای قرار بگیرند که به شناساندن بهتر برند شما کمک کنند، نه اینکه طراحی به گونه ای باشد که منجر به پرت شدن حواس مخاطب از اصل حرفی شود که کارت ویزیت شما می خواهد انتقال دهد.

گام 8 گانه طراحی حرفه ای کارت ویزیت خلاقانه را در جلوه نما بیاموزید

فراموش نکنید که شما برای طراحی کارت ویزیت حرفه ای می توانید از دو طرف کارت ویزیت نهایت استفاده را کنید. هر دو طرف کارت برای استفاده در اختیار شماست. یکی از استراتژی هایی که در طراحی حرفه ای کارت ویزیت خلاقانه می توانید از آن استفاده کنید، چاپ لوگوی بزرگ در یک سمت کارت ویزیت و نوشتن اطلاعات تماس در سمت دیگر کارت ویزیت است. یکی دیگر از استراتژی ها برای چاپ کارت ویزیت استفاده از لوگو در هر دو سمت است. بدین گونه که در یک سمت لوگوی بزرگ قرار می گیرد و در سمت دیگر لوگوی کوچک تر در کنار اطلاعات تماس قرار می گیرد. اگر بخواهیم مثالی از استراتژی دوم بزنیم، می توانیم طراحی و چاپ حرفه ای کارت ویزیت خلاقانه Omni را مثال بزنیم که تصویر آن را در بالا مشاهده می کنید.

این استراتژی که در این جا گفته شد، تنها یکی از هزاران استراتژی موجود است، برای انتخاب بهترین استراتژی در طراحی و چاپ کارت ویزیت حرفه ای برای کسب و کارتان، باید آزمون و خطا کنید تا بهترین و موثرترین استراتژی را بیابید.

«اگرچه ساده گرایی یا مینیمالیسم یک انتخاب مناسب و محبوب برای طراحی کارت ویزیت خلاقانه و شیک است، وجود فضای خالی زیاد در کارت ویزیت ممکن است توی ذوق بزند.»

بنابراین می توانید آن را با گرافیک های اضافی پر کنید. در صنعتی مانند لباس کودکان، کمپانی Londees از یک طرح کارت ویزیت جذاب استفاده کرده است: آن ها نماد گوسفند خود را در مرکز کارت ویزیت خلاقانه خود قرار دادند و با استفاده از یک طرح گوسفند بامزه و تکرار در هم و برهم آن در فضای خالی کارت ویزیت ، طرح جذاب و با مزه ای ایجاد کردند. همچنین از رنگ آبی نرم در طراحی عناصر کارت ویزیت استفاده کردند که یک رنگ کودک پسند است. با این روش حتی با وجود ساده بودن متن و لوگوی شما، می توانید یک کارت ویزیت شیک طراحی کنید.

طرح کارت ویزیت خلاقانه کمپانی Londees با استفاده از تکرار عناصر گرافیکی ساده

استفاده از طرح های گرافیکی ساده در طرح کارت ویزیت خلاقانه شما، به معرفی بهتر هویت برند شما کمک می کند. به جای این که به طور مستقیم و صریح بخواهید درباره برندتان توضیح دهید، می توانید برند خود و فعالیت های کسب و کارتان را با استفاده از نام تجاری خود و از طریق تصاویری که در کارت ویزیت تان استفاده می کنید، و همینطور رنگ های استفاده شده در طرح کارت ویزیت شیک تان به مخاطب انتقال دهید. به عنوان مثال، اگر می خواهید صمیمی و غیر جدی به نظر برسید، استفاده از یک کارتون زیبا و رنگ های روشن در طراحی و چاپ کارت ویزیت جذاب ترفند مناسبی است.

یکی دیگر از استراتژی های جالب و محبوب در طراحی و چاپ کارت ویزیت خلاقانه ، رازآلود بودن کارت ویزیت با هدف برانگیختن کنجکاوی مخاطبین است. به طور معمول ، برند ها در یک طرف کارت ویزیت خلاقانه شان یک تصویر بدون هیچ متنی همراه با آدرس سایت کسب و کارشان قرار می دهند و توضیحات لازم مانند نام تجاری و نام کارمندان و … در سمت دیگر طرح کارت ویزیت قرار می دهند.

4.اضافه کردن متن های ضروری به طرح کارت ویزیت

آن چه که قرار است طرح کارت ویزیت شما به مخاطب انتقال دهد، کاملا به شما بستگی دارد. مثلا فریلنسر ها که به صورت دورکاری کار می کنند و معمولا کارهایشان را از خانه خود انجام می دهند نیازی به آدرس پستی ندارند، در حالی که حرفه هایی که به صورت چهره به چهره با مشتری ها در ارتباط هستند به کد پستی نیاز دارند. نکته این است که افراد مختلف با توجه به شرایط شان از متن های مختلفی در طراحی و چاپ کارت ویزیت خود بهره می برند.

بنابراین گام بعدی این است که شما تصمیم بگیرید که چه عناصری را می خواهید بر روی کارت ویزیت قرار دهید. در ادامه لیستی از گزینه های متداول را برای شما قرار می دهیم، شما می توانید تصمیم بگیرید که کدام گزینه ها برای شما مناسب است و می توانید از طراح کارت ویزیت بخواهید تا آن ها را در طراحی و چاپ کارت ویزیت حرفه ای شما لحاظ کند.

1.4.متن های ضروری برای قرارگیری بر روی کارت ویزیت

نام : هر کارت ویزیت به یک نام نیاز دارد.

نام کمپانی : به جز برندهای شخصی، که در این موارد نام شما به عنوان نام کمپانی شما قرار داده می شود.

عنوان شغل : کارت ویزیت های سنتی شامل عنوان شغل شما می شود. این عنوان به مخاطبانتان کمک می کند تا بفهمند شما که هستید، چه می کنید و این که چگونه باید شما را ملاقات کنند.

شماره تلفن : حتی اگر تماس تلفنی را برای ارتباط با مخاطبانتان ترجیح نمی دهید، باید این را در نظر بگیرید که خیلی از مشتریانتان این روش را به روش های دیگر ترجیح می دهند. پس حتما از طراح کارت ویزیت بخواهید که این آیتم را بر روی کارت ویزیت قرار بدهد.

ایمیل : در یک کارت ویزیت تجاری ، آدرس ایمیل یک روش مناسب برای ارتباطات غیر ضروری است، برای مثال ایمیل گزینه مناسبی برای فرستادن فایل ها به صورت ضمیمه است.

آدرس وبسایت : قرار دادن URL وبسایت در طرح کارت ویزیت ، به نوعی دعوتنامه ایست برای بازدید از سایت شما و آشنایی بیشتر با کسب و کار شما.

شبکه های اجتماعی : اگر شبکه های اجتماعی در فیلد کاری شما وجود دارد و از آن استفاده می کنید و یا این که می خواهید از شبکه های اجتماعی برای نشان دادن هویت و برند شخصی خود به مخاطبان استفاده کنید، می توانید لینک شبکه های اجتماعی را در طراحی و چاپ کارت ویزیت حرفه ای خود قرار دهید.

آدرس : برای کشاندن مشتریانتان به محل دفتر یا فروشگاه مورد نیاز است.

کد QR : اگرچه استفاده از این کد ها در گذشته خیلی محبوب نبود، ولی امروزه یکی از روش های مناسب و سریع برای انتقال اطلاعات دلخواه است. بنابراین می توانید از این آیتم هم در طراحی کارت ویزیت خود استفاده نمایید.

شعار : قرارگیری شعار شرکت شما بر روی کارت ویزیت شیک شما می تواند به هویت و شناسایی برند شما کمک کند.

این نکته را به یاد داشته باشید که کارت ویزیت ها فقط ارائه دهنده اطلاعات نیستند بلکه وظیفه حفظ و نگهداری آن ها را نیز دارند. ممکن است افراد از قبل شماره ، آدرس یا URL شما را بدانند ، اما اگر آن ها را فراموش کنند، به همراه داشتن کارت ویزیت شیک شما می تواند در یادآوری این اطلاعات به آن ها کمک کند.

5.تایپوگرافی خود را انتخاب کنید

برای طراحی کارت ویزیت خلاقانه زمانی که شما بدانید که با این ابزار تبلیغاتی چه چیزی را می خواهید به مخاطب انتقال دهید، می توانید شکل نوشتاری آن را تعیین کنید. اگرچه تایپوگرافی همیشه اهمیت زیادی دارد، زمانی که تایپوگرافی در طراحی کارت ویزیت خلاقانه مطرح باشد، این اهمیت دو چندان می شود. علت این است که در طراحی کارت ویزیت لاکچری ، باید این را در نظر داشته باشید که خوانا بودن نوشته ها بسیار مهم است و دلیل دیگر این است که فضای کار برای طراحی روی کارت ویزیت کوچک است و خیلی وسیع نیست.

اهمیت تایپوگرافی در طراحی حرفه ای کارت ویزیت لاکچری چیست

بگذارید پارامترهای مهم در تایپوگرافی روی کارت ویزیت را به سه دسته اصلی تقسیم کنیم:

1.5.اندازه

برای خوانایی کارت ویزیت باید همه نوشته های روی کارت حداقل 8 پوینت (pts) باشد. اگرچه برای متونی (مثلا نام شما) که می خواهید نسبت به بقیه نوشته ها برجسته تر باشند، می توانید اندازه نوشته ها را تغییر دهید. نکته دیگری که وجود دارد، توجه به فضاهای خالی است. اگر هدفتان طراحی کارت ویزیت حرفه ای است، نباید کارتتان خیلی شلوغ و بهم ریخته باشد. بنابراین سعی کنید نوشته تان نه خیلی بزرگ باشد و نه خیلی کوچک، اطراف هر عنصری که روی کارت ویزیت شیک شما اضافه می شود باید فضای خالی به اندازه کافی وجود داشته باشد.

2.5.فونت

قبلا در مورد فونت ها و چگونگی تأثیر آنها بر روی هویت برند تجاری صحبت کردیم ، فونت های زیادی هستند که می توانید در طراحی کارت ویزیت حرفه ای خود از آن ها بهره ببرید.. فقط به یاد داشته باشید که فونتی را انتخاب که نمایانگر شخصیت برند شما باشد.

3.5.رنگ

هنگامی که برند تجاری شما یک طرح رنگی دارد، برای طراحی کارت ویزیت شیک خود از رنگ های موجود در لوگوی برندتان استفاده کنید. رنگ متن ها را به گونه ای انتخاب کنید که با رنگ پس زمینه کارت ویزیت تان همخوانی داشته باشد. استفاده از رنگ های مشابه شاید در کنار هم خوب به نظر برسد، ولی خوانایی آن ها را دشوار می کند، بنابراین استفاده از رنگ های متضاد می تواند مورد آزمایش قرار بگیرد.

عامل رنگ در تایپوگرافی چه کاربردی در طراحی کارت ویزیت لاکچری دارد

در نهایت باید این نکته را یادآور شد که قانون طلایی برای تایپوگرافی در طراحی حرفه ای کارت ویزیت لاکچری اولویت خوانایی متن بر همه چیز است. هر چقدر هم که یک طرح هنری باشد، اگر ناخوانا باشد ارزشی ندارد.

6.پرداخت های نهایی ویژه را لحاظ کنید

حالا به مراحل نهایی رسیده اید و زمان آن رسیده است که به چاپگر ها و قابلیت هایی که برای چاپ کارت ویزیت شیک دارند توجه کنید. هر چاپگری یک سری قابلیت ها برای چاپ دارد. برخی از چاپگرهای خاص، قابلیت های پرداخت نهایی ویژه ای دارند که می تواند جلوه های ماندگاری از یک کارت ویزیت لاکچری در ذهن مخاطب ایجاد نماید. بنابراین باید بررسی کنید که آیا از این جلوه های ویژه می توانید در چاپ کارت ویزیت شیک خود بهره ببرید یا خیر.

استفاده از قابلیت پرداخت ویژه در برخی پرینترها برای طراحی حرفه ای کارت ویزیت خلاقانه

1.6.برجسته سازی

این روش با ایجاد مناطقی به صورت سه بعدی به برجسته سازی برخی کلمات هنگام چاپ کارت ویزیت لاکچری شما کمک می کند. همانند پوشش دهی نقطه ای بوسیله اشعه فرابنفش، که می توان از آن برای برجسته سازی برخی کلمات و تاکید بیشتر بر روی آن ها استفاده کرد.

2.6.letterpressing

این روش هم یکی دیگر از ویژگی های برخی چاپگر هاست که همزمان با اینکه جوهر را بر روی کارت ویزیت میریزد، کاغذ را تحت پرس قرار می دهد و جلوه ویژه ای نظیر حکاکی بر روی کارت ویزیت شیک شما ایجاد می کند.

3.6.استامپ کردن فویل روی کارت ویزیت

اگر می خواهید که کارت ویزیت خلاقانه ای داشته باشید تا مخاطب خود را تحت تاثیر قرار دهید، می توانید تمام کارت ویزیت شیک تان یا بخشی از آن را براق کنید و این کار با اعمال یک لایه نازک فویل بر روی کارت امکان پذیر است. اگر تایپوگرافی در طراحی کارت ویزیت لاکچری شما تاکیدی باشد و بخواهید بر روی موضوع خاصی تاکید کنید، استفاده از این روش برای برجسته سازی آن متن بسیار مفید است.

4.6.پوشش دهی نقطه ای بوسیله اشعه فرابنفش

کارت ویزیت های خلاقانه زیادی برای ایجاد یک بافت براق و یکدست، از یک لایه براق کننده استفاده می کنند. پوشش دهی نقطه ای فرابنقش هم دقیقا همین کار را می کند، با این تفاوت که این قابلیت را دارد که فقط در مناطق خاصی اعمال شود. این بدین معناست که شما می توانید فقط بخش هایی را که می خواهید براق کنید، بخش هایی نظیر لوگو ، گرافیک های خاص استفاده شده در طراحی حرفه ای کارت ویزیت تان، و یا حتی کلمه یا عبارتی خاص. بنابراین هنگامی که می خواهید مناطق خاصی را برای دیگران مورد تاکید قرار دهید، از این روش استفاده کنید و توجه داشته باشید که براق کردن بخش هایی از کارت ویزیت شیک شما چه تاثیری بر بخش های دیگر و ترکیب کلی طراحی کارت ویزت لاکچری شما می گذارد.

7.یک طراح کارت ویزیت خلاق و حرفه ای انتخاب کنید

اگر واقعا یک کارت ویزیت خلاقانه و درخشان می خواهید، بهترین ایده این است که یک طراح کارت ویزیت حرفه ای پیدا کنید که بتواند یک کارت ویزیت مناسب برای شما طراحی کند. شما می توانید به دنبال یک طراح کارت ویزیت دورکار باشید یا از پلتفرمی مانند جلوه نما برای انتخاب یک طراح کارت ویزیت با تجربه استفاده کنید. برای این کار حتما نمونه کارت ویزیت های سایت جلوه نما را بررسی کنید تا ببینید که آن ها مناسب برند شما هستند یا خیر.

زمانی که طراح کارت ویزیت با تجربه و مناسب را پیدا کردید، به صورت شفاف با او ارتباط برقرار کنید و این موضوع را برای اون روشن کنید که برند شما درباره چیست و به دنبال چه سبک و استایلی برای طراحی کارت ویزیت حرفه ای خود هستید تا طراح شما بتواند مواردی که می خواهید را در طراحی کارت ویزیت لاکچری پیاه سازی کند.

8.طراحی کارت ویزیت خود را نهایی کنید

پس از قرار دادن همه عناصر مورد نیاز و پیش بینی دقیق رنگ نهایی و پرداخت های ویژه، مجددا طرح کارت ویزیت شیک خود را مورد ارزیابی قرار دهید تا مطمئن شوید همه چیز دست است.

بررسی مجدد طراحی حرفه ای کارت ویزیت لاکچری جهت مطمئن شدن از عدم وجود مشکلات غیرعادی الزامی است

ابتدا جلوه های بصری را بررسی کنید: هنگام نگاه کردن به کارت ویزیت لاکچری خود چشمان شما چگونه حرکت می کند. اولین چیزی که هنگام نگاه کردن به کارت ویزیت متوجه آن می شوید چیست؟ آخرین چیز چطور؟ یک جلوه بصری خوب باید به گونه ای باشد که ابتدا متوجه لوگو، سپس نام و سپس اطلاعات ثانویه شوید. همیشه می توانید با تغییر اندازه و مکان یک عنصر، جریان جلوه های بصری را هنگام طراحی کارت ویزیت خلاقانه تان تغییر دهید.

از طرف دیگر شما می خواهید از بهم ریختگی و شلوغی طرح کارت ویزیت تان جلوگیری کنید. آیا تمام اطلاعات لازم است؟ هر چقدر تعداد عناصر روی کارت کمتر باشد، طراحی کارت ویزیت حرفه ای تر و تأثیر آن بیشتر است.

مجددا طراحی کارت ویزیت خلاقانه تان را بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که مشکلات غیر عادی در آن وجود ندارد. آیا متن قابل خواندن است؟ آیا رنگ ها با هم تناسب دارند؟ آیا عناصری وجود دارند که خیلی نزدیک لبه باشد؟

فراموش نکنید که طراح کارت ویزیت شما محصول نهایی را به صورت یک فایل برداری و PDF برداری برای شما ارسال کند تا در صورت نیاز به تغییر اندازه کارت ویزیت ، بتوانید این تغییرات را انجام دهید و این فایل های ارسالی به گونه ای باشند که توسط انواع چاپگر های موجود خوانده شوند.

9.تکنیک های پیشرفته در طراحی حرفه ای کارت ویزیت لاکچری

این هشت مرحله که برای طراحی کارت ویزیت حرفه ای توضیح دادیم تقریبا در همه موارد کاربردی هستند اما اگر می خواهید کمی فراتر بروید و یک کارت ویزیت خلاقانه تر نسبت به بقیه طراحی کنید می توانید این نکات پیشرفته را نیز در نظر بگیرید.

1.9.برجسته کردن کارت ویزیت با یک ایده خلاقانه

اگر صنعتی که در آن فعالیت دارید این اجازه را به شما می دهد که کمی از طرح کارت ویزیت خلاقانه تر و عجیب و غریب استفاده کنید، می توانید از ایده ها و نتایج تجربی برای طراحی کارت ویزیت خلاقانه و زیبا استفاده کنید تا به وسیله آن از رقیبانتان سبقت بگیرید.

طرح خلاقانه کارت ویزیت آیفون SALEULAR که با استفاده از یک ایده جالب و خلاقانه طراحی شده است.

این ایده های خلاقانه می توانند همانند طراحی کارت ویزیت آیفون SALEULAR باشند و یا حتی پیچیده تر. برای مثال:

  • استفاده از جوهر خوشبو برای چاپ کارت ویزیت خلاقانه
  • طراحی کارت ویزیت دوپلکس و تریپلکس
  • استفاده از مواد جایگزین (فلز، پلاستیک و …)
  • طراحی کارت ویزیت خلاقانه تا خورده
  • طراحی و چاپ کارت ویزیت ترنسپرنت و کارت ویزیت شیشه ای

2.9.اجتناب از کادر بندی و حاشیه برای طراحی کارت ویزیت لاکچری

استفاده از حاشیه ها و مرزها ممکن است انتخاب خوبی برای زیبایی طرح کارت ویزیت شما به نظر برسند، چون که محتوای کارت ویزیت لاکچری شما را قاب می کنند (از نظر تئوری)، ولی زمانی که اشتباهات ناشی از برش کارت ویزیت هنگام آماده سازی و چاپ کارت ویزیت اتفاق بیافتد، می بینید که حاشیه بیشتر از اینکه مفید باشند، مضر هستند. اینکه انتظار داشته باشیم که هنگام برش کارت ویزیت به صورت عمده همه کارت ها دقیق و کامل برش بخورند، یک فانتزی است و در عمل غیر ممکن است، پس بهتر است که به طور کامل این حاشیه ها را حذف کنید. وجود حاشیه ها احتمال خطا را بالا برده و باعث می شود کیفیت طرح کارت ویزیت شیک شما پایین بیاید.

3.9.برای صرفه جویی در هزینه، از رنگ های کمتری استفاده کنید

اگر بودجه شما برای طراحی و چاپ کارت ویزیت خلاقانه تان محدود است، در مقدار و کیفیت مواد استفاده شده خسیس بازی درنیاورید. به جای آن، برای صرفه جویی، استفاده از یک یا دو رنگ می تواند گزینه بهتری باشد. هر چقدر رنگ های بیشتری استفاده کنید، هزینه چاپ کارت ویزیت را بالاتر می برید، بنابراین یک طراح کارت ویزیت حرفه ای می داند که چگونه با استفاده از یک یا دو رنگ یک طرح مناسب ایجاد کند.

به پایان این مقاله بلند برای پاسخ به این سوال که ” چگونه کارت ویزیت طراحی کنیم ” رسیدیم. امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد و کمکی در جهت طراحی و چاپ حرفه ای کارت ویزیت لاکچری و شیک برای شما بوده باشد.

با توجه به تمامی مطالب گفته شده، اگر دنبال یک طراح کارت ویزیت مناسب و حرفه ای می گردید، متخصصان جلوه نما یکی از بهترین گزینه های طراحی کارت ویزیت در تهران هستند. همینطور اگر دنبال چاپ کارت ویزیت در تهران هستید، متخصصان ما با استفاده از پیشرفته ترین تکنولوژی ها برای خدمت رسانی حاضرند. برای بررسی نمونه کارت ویزیت های سایت ما به صفحه اصلی طراحی و چاپ کارت ویزیت مراجعه نمایید.

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
Notify of

مطالب مرتبط

برچسب ها

0/50 ratings
بستن منو
WhatsApp chat