کاتالوگ چیست و چه سهمی در تبلیغات کسب و کار ها دارد؟

رونق گرفتن کسب و کار ها در دنیای امروز، جان تازه ای به استارتاپ ها بخشیده است که این موضوع، باعث توجه زیاد کسب و کارها به تبلیغات شده است. ابزارهای تبلیغاتی متعددی برای معرفی کسب و کار ها وجود دارد. طراحی و چاپ کاتالوگ؛ یکی از مهمترین و با ارزش ترین ابزارهای تبلیغاتی است. خصوصا در دهه های اخیر که تکنولوژی پیشرفت چشمگیری داشته است، چاپ کاتالوگ نیز توسعه و پیشرفت چشمگیری داشته است. اما اصلا چاپ کاتالوگ که درباره آن صحبت می کنیم چیست و یک کاتالوگ مناسب باید چه ویژگی هایی داشته باشد. در ادامه با ما همراه باشید.

کاتالوگ چیست و طراحی و چاپ کاتالوگ چه اهمیتی دارد؟

طراحی و چاپ کاتالوگ اولین بار در قرن بیستم، به صورت دست نویس در شهر ونیز برای فروش محصولات استفاده شد. امروزه طراحی و چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی به شدت فراگیر شده است و تقریبا این کاتالوگ های تبلیغاتی را در اکثر کسب و کارها مشاهده می کنیم. این کسب و کارها بسته به اندازه سازمانشان، می توانند تعداد زیادی کاتالوگ چاپ کنند و یا اینکه اگر کسب و کار کوچکی باشند می توانند از طراحی و چاپ کاتالوگ تیراژ پایین استفاده کنند. دیجیتالی شدن چاپ نیز به طراحی و چاپ کاتالوگ ارزان و با کیفیت بالا و همچنین امکان چاپ کاتالوگ فوری کمک زیادی کرده است. نمونه طراحی کاتالوگ ها را می توانید در سایت های مختلف مشاهده کنید. تعدادی از این نمونه طراحی کاتالوگ ها در سایت ما نیز قابل مشاهده است.

کاتالوگ یک دفترجه تبلیغاتی است که اطلاعات یک کسب و کار، شرکت و یا موسسه از جمله خدمات، کلیات کالاها، امکانات و … را داراست و شرکت ها از طراحی و چاپ کاتالوگ با کیفیت برای معرفی محصولات و برند خود استفاده می کنند. از آن جایی که چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی وظیفه معرفی آن کسب و کار را بر عهده دارد، بنابراین طراحی کاتالوگ تبلیغاتی کار بسیار حساس و ظریفی است.

طراحی و چاپ کاتالوگ در تهران به صورت حرفه ای در آژانس تبلیغاتی جلوه نما

هدف از طراحی کاتالوگ های تبلیغاتی چیست؟

هدف اول از طراحی کاتالوگ معرفی شرکت است. در اوایل کاتالوگ معرفی اجمالی از شرکت و سوابق و تاریخچه آن در اختیار مخاطبان قرار می گیرد. در ادامه اهداف و چشم انداز های بلند مدت شرکت توضیح داده می شود. همچنین امکانات و تخصص های مجموعه نیز در اختیار مشتریان قرار می گیرد و محصولات و برند هایی که عرضه می شوند نیز معرفی می شوند. در نهایت راه های برقراری ارتباط با مجموعه در کاتالوگ به مخاطبان داده می شود.

تفاوت کاتالوگ و بروشور در چیست؟

تفاوت عمده ای که در چاپ و طراحی کاتالوگ های تبلیغاتی و بروشور ها وجود دارد، شاید به اشتباه به جنس کاغذ و شکل و تعداد برگ های کاتالوگ یا بروشور نسبت داده شود، ولی عمده تفاوت این دو در محتوا و استراتژی تولید و همینطور توزیع کاتالوگ های تبلیغاتی در مقایسه با بروشور ها مربوط می شود. ولی امروزه به اشتباه به هر دفترجه ای کاتالوگ گفته می شود و به هر راهنمایی که در دو سه برگ و یا به صورت چند لتی توزیع می شود بروشور می گویند.

مزایای چاپ و طراحی کاتالوگ چیست و چه کاربردی دارد؟

کاتالوگ ها یکی از مهم ترین ابزارهای تبلیغاتی هستند که توسط شرکت ها برای معرفی شرکت و افزایش مشتری استفاده می شود. چاپ و طراحی کاتالوگ به منظور معرفی محصولات و برند مورد نظر استفاده می شود و بسیاری از برندها و صاحبان کسب و کار ها برای تبلیغات از طراحی و چاپ کاتالوگ مناسب استفاده می کنند. میزان تاثیرگذاری یک کاتالوگ به نحوه طراحی کاتالوگ بستگی دارد. خلاقیت در طراحی کاتالوگ و جذاب بودن آن حرف اول را در میزان تاثیرگذاری کاتالوگ می زند.

همان طور که دیدید، در مطالب بالا، لزوم طراحی و چاپ کاتالوگ به طور کامل شرح داده شد. بنابراین باید تا به حال به این نتیجه رسیده باشید، که کسب و کار بدون تبلیغات راهی برای عرض اندام در بین سایر کسب و کارها ندارد. چاپ یک کاتالوگ حرفه ای می تواند کمک فراوانی به شما بکند و شما را از فرش به عرش برساند! بنابراین در طراحی کاتالوگ تبلیغاتی شرکت خود حساسیت بالایی به خرج دهید و اصلا این ابزار تبلیغاتی را دست کم نگیرید. آژانس تبلیغاتی جلوه نما یکی از حرفه ای ترین آژانس های طراحی و چاپ کاتالوگ در تهران است که با بهره گیری از متخصصین این صنعت، تجربه ای عالی را در زمینه طراحی و چاپ کاتالوگ ارزان و با کیفیت برای مشتریانش رقم می زند.

1
ارسال دیدگاه

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
علیرضا Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
علیرضا
Guest
علیرضا

ممنون از مطلب خوبتون
یه چیزی رو که من درست متوجه نشدم اینه که تفاوت چاپ کاتالوگ و چاپ بروشور دقیقا تو چیه؟
ممنون میشم اگه جواب منو بدین

مطالب مرتبط

برچسب ها

0/50 ratings
بستن منو
WhatsApp chat